Odległość nie stanowi dla nas wyzwania. Działamy w całej Polsce 24/7.
Odległość nie stanowi dla nas wyzwania. Działamy w całej Polsce 24/7.
Zdarza się, że duża ilość wody dostanie się pod betonową szlichtę w znajdujący się tam styropian. Często właśnie tam przeprowadzone są instalacje wodno-kanalizacyjne, gdzie może bezpośrednio wystąpić awaria.
Woda, która wniknęła w styropian, praktycznie nie ma szans na samoistne odparowanie. Wilgoć tam zawarta dąży do równomiernego nasycenia materiałów budowlanych znajdujących się w jej otoczeniu, dlatego najpierw przenika w ściany na wysokości podłogi, a następnie higroskopijnie podciąga do góry. Proces ten przebiega powolnie i niezauważalnie, więc widoczne i alarmujące oznaki mogą pojawić się nawet po kilku miesiącach od wystąpienia awarii.
Pierwszymi oznakami zalania stref podposadzkowych są wilgotne ściany tuż przy podłodze. W konsekwencji prowadzi to do łuszczenia się farby, odparzenia tynków, uszkodzenia parkietu oraz listew przypodłogowych. Powstałe warunki sprzyjają rozwojowi grzybów i pleśni, czego oznaką są pojawiające się czarne plamki na ścianach. Stan taki może utrzymywać się nawet kilka lat.
W celu zapobieżenia powyższym szkodom konieczne jest osuszenie strefy podposadzkowej.
Radykalnym sposobem pozbycia się wilgoci jest demontaż podłogi, skucie szlichty, wymiana zamokniętego styropianu, odtworzenie szlichty i podłóg. Niestety czynności te wymagają kilku miesięcy czasu i wiążą się z opuszczeniem budynku na czas generalnego remontu. Profesjonalne osuszanie podposadzkowe.
UWAGA!
Wilgoć zamknięta w styropianie lub wełnie mineralnej powoduje utratę właściwości termoizolacyjnych budynku. Należy liczyć się więc, ze znacznym zwiększeniem kosztów ogrzewania w okresie jesienno-zimowym.
Warszawa
Katowice
Poznań
Lublin
Bydgoszcz
Olsztyn
Kraków
Trójmiasto
Kielce
Rzeszów
Białystok
Szczecin
Łódź
Opole
Wrocław
Zielona Góra